جمهوری خواهان تحت تاثیر لابی اسرائیل هستند/ توافق هسته‌ای برگ برنده آمریکا خواهد بود

جمهوری خواهان نه تنها نسبت به قوانین بین المللی بلکه نسبت به قوانین داخلی نیز اطلاعی ندارند و دچار مشکل هستند.

«رضا حجت شمامی» کارشناس مسائل بین الملل در رابطه با نامه تهدیدآمیز ۴۷نماینده جمهوری خواه به سران ایران در رابطه با فسخ قرارداد هسته ای پس از دولت اوباما به خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، گفت: دو موضع گیری اساسی در آمریکا صورت گرفته است، یکی «جوبایدن» معاون رئیس جمهوری آمریکا و دیگری «هری رید» رئیس اقلیت در کنگره که هر دو بشدت نسبت به این مسئله موضع گرفتند.

حجت شمامی ادامه داد: همانطور که هری رید اعلام کرد در طی حضور سی ساله خود بعنوان سناتور در آمریکا هیچگاه شاهد نبوده که برای مقامات کشور دیگری نامه بنویسند و بگویند بعد از دولت این قانون اجرا نمی شود و وی این اقدام جمهوری خواهان را برای تضعیف دولت اوباما مطرح کرده است.

وی گفت: بر طبق گفته جو بایدن کل جمهوری خواهان به دنبال تضعیف دولت هستند و این یک نوع خودزنی در آمریکا محسوب می شود.

این کارشناس مسائل بین الملل با بیان اینکه اگر این توافق صورت بگیرد یک پیروزی برای دموکرات ها خواهد بود، گفت: این توافق یک برگ برنده برای دموکراتهاست زیرا تاثیر سیاست های ایران را بارها در نتیجه انتخابات آمریکا شاهد بوده‌ایم.

وی ادامه داد : این توافق به همان اندازه که در ایران و بر دولت روحانی در سال۹۴ تاثیر خواهد گذاشت به همان نسبت در آمریکا نیز تاثیر گذار خواهد بود.

حجت شمامی اظهار داشت: در ادامه و پیرو سخنان هری رید و سخنان ظریف باید گفت که جمهوری خواهان نه تنها نسبت به قوانین بین المللی بلکه نسبت به قوانین داخلی نیز اطلاعی ندارند و دچار مشکل هستند.

وی در پایان تاکید کرد: شاهد هستیم پس از سخنرانی نتانیاهو در کنگره این اتفاقات رخ داد، چرا که جمهوری خواهان به اسرائیل نزدیکترند و تحت تاثیر لابی اسرائیل هستند.


این مطلب را چاپ کنید

نظرات شما

ایمیل شما منتشر نخواهد شد پر کردن قسمت های ستاره دار الزامی است *

*


3 + = ده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>